Nasady kominowe - artykuły

Turbowent solarny – hybrydowa nasada kominowa XXI wieku

05-04-2016

Pod koniec lat 90 ubiegłego wieku prezentowaliśmy Klientom pierwszą obrotową nasadę kominową. W tym czasie polski rynek nie znał takiego produktu, stąd widok kręcących się czasz Turbowentów na dachu budynków budził zaciekawienie.

Montaż i konserwacja nasad kominowych

04-03-2014

Montaż oczywiście musi być dokonany przez fachowca, choć nie jest to sprawa zbyt skomplikowana, wiąże się on jednak z koniecznością pracy na wysokościach co wymaga uprawnień i doświadczenia.

Zastosowanie nasad - która na jaki komin?

19-02-2014

Nasady kominowe różnią się między sobą 3 aspektami: zastosowaniem, zasadą działania i skutecznością. Poniższy artykuł zaprezentuje w jaki sposób można je rozpoznać.

schemat oddziaływnaia wiatru na budynek

14-11-2013

Od tego czy mamy poprawny ciąg kominowy w kominku, zależy jak sprawnie dymy powstające na skutek spalania drewna zostaną usunięte z budynku do atmosfery.

generator ciągu kominowego

05-11-2013

Prawidłowy ciąg kominowy to kluczowe pojęcie w czasie sezonu grzewczego, właściwe podciśnienie w kominie ma bowiem decydujące znaczenie w prawidłowym i stabilnym procesie spalania w urządzeniach grzewczych (piecach, kominkach)

Generator ciągu

28-10-2013

Najbardziej błahą przyczyną braku ciągu w kominie jest jego zły stan techniczny, lub zbytnie zabrudzenie, powodujące przewężenie utrudniające przedostawanie się spalin przez tenże komin na zewnątrz.

regulator ciągu

15-10-2013

W tym momencie warto też powiedzieć kilka słów na temat sytuacji, gdy ciąg kominowy w kominie jest zbyt duży. Skutkiem nadmiernego ciągu w kominie, co zaskakujące...