O nas

Misją naszej firmy jest dostarczanie Państwu kompleksowych rozwiązań wentylacyjno –grzewczych o najwyższej jakości, w pełni bezpiecznych, ekonomicznych i ekologicznych.

W każdym obszarze naszej działalności dokładamy wszelkich starań, aby spełnić Państwa oczekiwania:

  • proces powstania produktu rozpoczynamy od odpowiednich testów i badań technologicznych we własnych laboratoriach oraz we współpracy z instytutami naukowymi m.in. z Politechniką Śląską i Rzeszowską. Od 2011 roku nasze produkty tworzone są w oparciu o zaawansowane techniki projektowania i symulacji z użyciem takich narzędzi jak FloEFD firmy Mentor Graphics.
  • na każdym kolejnym etapie produkcji monitorujemy jakość produktów, począwszy od zakupu surowca kończąc na jego opakowaniu;
  • dbamy o Państwa bezpieczeństwo - wszystkie nasze produkty posiadają niezbędne atesty i spełniają wszelkie wymogi prawne m.in. są znakowane CE;
  • dysponujemy nowoczesną bazą technologiczną, rozbudowanym parkiem maszynowym oraz obszernym zapleczem magazynowym;
  • zatrudniamy wysokokwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy poszerzają swoją wiedzę i doświadczenie poprzez systematyczne szkolenia; 
  • dbamy o środowisko naturalne – stosujemy i promujemy nowatorskie, ekologiczne rozwiązania minimalizujące zużycie energii; 
  • w każdym swoim działaniu kierujemy się zasadami etyki społecznej i biznesowej. 

 

Naszą firmę tworzy zespół pasjonatów, który swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami często wyznacza dalszy rozwój branży kominowej i wentylacyjnej. Wiele produktów oraz systemów zostało opatentowanych. Bezwzględnie przestrzegamy politykę jakości zgodnie z certyfikatem ISO 9001:2008. Kierujemy więc do Państwa zaawansowane, kompleksowe i inteligentne urządzenia o najwyższej jakości. Ponadto jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa opinie i sugestie - Państwa satysfakcja jest naszym nadrzędnym priorytetem.  

 

Zarząd i Pracownicy Darco Sp. z o.o.

 

 

INNOWACJE DARCO

 

Nasada kominowa Turbowent (1995)

Urządzenie dynamicznie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Do dziś najbardziej rozpoznawalny produkt Darco, jakość, niezawodność i efektywność tych urządzeń doceniają nasi Klienci w kilkunastu krajach Europy.

System dystrybucji gorącego powietrza (2001)

kompleksowy, energooszczędny system dystrybucji gorącego powietrza z kominka, pozwalający wykorzystać kominek jako bardzo wydajne źródło ciepła. Bardzo popularny sposób na połączenie przyjemnego (palącego się ognia w kominku) z pożytecznym (ogrzewaniem całego domu).

Nasada kominowa Dragon (2005)

opatentowane urządzenie dynamicznie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Dzięki unikalnemu sposobu łożyskowania umieszczonemu poza obszarem oddziaływania gazów spalinowych można je stosować do przewodów odprowadzających spaliny z kominków i pieców na paliwa stałe. Zastosowana technologia czyni produkt znakomicie odpornym na bardzo trudne warunki eksploatacyjne.

System wentylacji hybrydowej (2005)

opatentowany system wykorzystujący siłę wiatru dla wspomagania wentylacji przy jednoczesnym zapewnieniu właściwej wydajności przez bezszczotkowy silnik elektryczny. Stabilna wentylacja za mniej niż 1grosz dziennie ? - tak, to możliwe…

System nawilżania kominkowego (2008)

prosty i niezawodny system nawilżania powietrza ogrzewanego przez kominek. Zapewnia Twojej rodzinie maksymalny komfort użytkowania i ogrzewania kominkiem.

Przyłącza z blachy czarnej (2008)

atrakcyjna cenowo i jakościowo alternatywa dla przyłączy z blachy chromoniklowej żaroodpornej. Trwały materiał (blacha 2,0 mm), żaroodporna, bezwonna farba SENOTHERM zapewnia maksymalną satysfakcję z użytkowania przy zachowaniu korzystnej ceny.

System kontroli ciągu kominowego (2009)

unikalny system kontroli i podtrzymywania optymalnego poziomu podciśnienia w przewodzie kominowym niezależnie od wielu czynników wpływających na naturalny ciąg, jak wysokość komina czy przekrój poprzeczny. System zapewnia kompleksowe rozwiązanie problemów z paleniem w kotle czy kominku, zapewniając jednocześnie optymalizację zużycia paliwa.

Aparaty i zestawy nawiewne ECO (2010)

pierwsze wentylatory do dystrybucji ciepłego powietrza wyposażone w silniki elektronicznie komutowane, stanowiące przyszłość napędów ze względu na niskie zużycie energii oraz  proste  systemy sterowania.

Fotokratka (2012)

pierwsza na świecie metalowa, personalizowana kratka do  systemu dystrybucji gorącego powietrza. Technologia ekspozycji dowolnej grafiki lub zdjęcia na indywidualne zamówienie Klienta objęta została zgłoszona do ochrony patentowej.

Kolana gięte SPK 2.0 mm (2013)

estetyczne przyłącza kominowe do pieców wolnostojących, dostępne w szerokim asortymencie.

Stabiler (2014)

stabilizator wentylacji, który stabilizuje i ogranicza przepływ powietrza  w instalacjach wentylacyjnych. Instalacja Stabilera pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i zablokować niekontrolowany przepływ powietrza, uciążliwy zwłaszcza przy wzmożonym  ruchu powietrza na zewnątrz.

Turbowent Solarny (2015)

obrotowa nasada kominowa wyposażona w silnik elektryczny i panel fotowoltaiczny. Napędzana przez energię słoneczną pozwala na zwiększenie ciągu kominowego w przewodach wentylacyjnych. Dostępna też w wersji Tulipan.

System wentylacji hybrydowej jednorurowej (2016)

innowacyjny system urządzeń instalacji wentylacji ( nasada hybrydowa, stabiler i nawietrzak)  oraz kształtek wentylacyjnych dedykowanych dla budownictwa wielorodzinnego. Zestaw pozwala na stabilną i w pełni kontrolowaną pracę systemu porównywalną z wentylacją mechaniczną, jednocześnie zachowując prostotę i niewielkie koszty eksploatacji wentylacji grawitacyjnej.