Ogrzewanie kominkowe - Artykuły

bezpieczeństwo DGP

29-09-2014

Stereotyp o niskiej wydajności systemów DGP pojawia się nierzadko w rozmowach z potencjalnymi użytkownikami, praktycznie równie często jak przekonanie, że kominkiem można ogrzać każdą, nawet największą powierzchnię.... prawda jak zwykle leży pośrodku.

Powietrze czy woda?

17-03-2014

W kilku słowach za i przeciw – dlaczego warto zastanowić się nad inwestycją w kominek z DGP, a w czym na pewno kominek wodny jest lepszy.

Czy systemy DGP są niezdrowe?

24-02-2014

Przekonanie, że systemy DGP są niezdrowe jest nie pozbawione racji. Niewłaściwie wykonane, pozbawione jakichkolwiek elementów filtrujących a przede wszystkim nie czyszczone instalacje DGP mogą roznosić kurz..

Palenie mokrym drzewem

10-02-2014

W kominku powinniśmy palić zawsze tylko odpowiednim, suchym drewnem. A przecież wydaje się, że w kominku spalić można wszystko, ale czy na pewno nie pozostanie to bez wpływu na trwałość instalacji i bezpieczeństwo użytkowania.

Przegląd i konserwacja DGP

03-02-2014

Powietrzna instalacja grzewcza w jednorodzinnym domu, tak jak inne rodzaje ogrzewania, wymaga konserwacji i okresowego sprawdzenia. Powinno się tego dokonać, z oczywistych względów, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Powietrze do spalania w kominku

16-01-2014

Proces spalania drewna w kominku, dla prawidłowego przebiegu, wymaga dostarczenia bardzo znaczącej ilości powietrza. Aby dowiedzieć się dlaczego jest to tak ważne, zapraszamy do zapoznania się z całością artykułu.

Bypass z aparatem nawiewnym

13-12-2013

Działanie systemu dystrybucji gorącego powietrza jest bardzo proste. Ogień w kominku rozgrzewa wkład kominkowy, który z kolei, dzięki swojej konstrukcji bardzo wydajnie oddaje to ciepło powietrzu znajdującemu się w jego pobliżu.

Czy system DGP mogę zrobić sam?

13-12-2013

Przekonanie, że system DGP jest bardzo łatwy w montażu jest jak najbardziej słuszne, jednakże samo złożenie elementów, poproszenie elektryka by podpiął wentylator i sterownik to nie wszystko, kluczowe jest wykonanie instalacji w sposób prawidłowy.

Jakie i ile kratek w kominku?

29-11-2013

Kratki w kominku są dla nas czymś bardzo naturalnym (całe szczęście, bo o tym czym grozi kominek bez kratek - później), mnogość ich rodzajów, kolorów, form i kształtów jest tak wielka, że niekiedy właśnie one decydują o estetyce naszego kominka.

głośne dgp

29-11-2013

Przekonanie wynikające z doświadczeń grupy użytkowników, którzy, nie bez powodu zresztą, narzekają na szumy z instalacji. Nie oznacza to wcale że system DGP to z zasady źródło hałasu.

1  2  następna strona