Kominy - Artykuły

21-03-2016

Kominek stał się popularnym wyposażeniem nowych budynków jednorodzinnych jak i niskich budynkach wielorodzinnych. Pomijając walory dekoracyjne i estetyczne może stanowić dodatkowe rezerwuar ciepła w mieszkaniu

Dlaczego warto palić suchym drewnem?

27-01-2015

Ogrzewanie kominkiem jest metodą ogrzewania wymagającą odpowiedzialności od użytkownika – to niewątpliwie bezsporny fakt...

Wentylacja w budynkach mieszkalnych

03-10-2014

W najbliższych latach w budownictwie będzie następował szybki rozwój budownictwa energooszczędnego i nisko-energetycznego z coraz większym wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Czyszczenie kominów w praktyce

03-10-2014

Kiedy za naszymi oknami jest zimno i szaro, a wiatr niesie płatki śniegu, wraca, jak co roku dyżurny temat kominów...

Piece na pelet – piękne nie tylko one – ale i przyłącze.

24-04-2014

Pelety to paliwo, które z roku na rok zyskuje na popularności … w Polsce, bo za granicą (zwłaszcza we Włoszech, w Skandynawii, Francji czy Niemczech) piece na pelet to urządzenia, których montuje się prawie tak samo wiele – co kominków na drewno.

Jaki system przyłączy kominowych dla kominków i pieców akumulacyjnych – dlaczego to ważne.

22-04-2014

W ostatnich latach odnotowujemy ogromny wzrost zainteresowania tzw. ciepłymi kominkami, czyli, w ogromnym uproszczeniu, kominkami, których specjalne wykonanie powoduje, iż „cała ściana grzeje i to długo po wypaleniu drewna”.

Regulator ciągu – czy opłaca się go montować, czy nie wychłodzi pomieszczenia – jak montować optymalnie

14-04-2014

Problemem wcale nie mniejszym niż zbyt mały ciąg kominowy jest kwestia zbyt dużego ciągu kominowego oraz bardzo często występujące zjawiska niewystarczającej jego stabilizacji.

System przyłączy czarnych

01-04-2014

Przyłącza kominowe to element nieodzowny każdej instalacji kominkowej – nie ma możliwości użytkowania kominka opalanego drewnem bez podłączenia go do komina.

Sposób montowanie regulatora ciągu do systemu odprowadzania spalin z kominka

19-11-2013

Od tego czy mamy poprawny ciąg kominowy w kominku, zależy jak sprawnie produkty gazowe spalania drewna zostaną usunięte z budynku do atmosfery.

komin stalowy czy ceramiczny

14-11-2013

Na polskim rynku posiadamy spory zakres różnych systemów kominowych. W kwestii rozwiązań technicznych można z całą pewnością stwierdzić, iż technologie stosowane u nas nie odbiegają od tych na Zachodzie.

1  2  następna strona