Wentylacja - Artykuły

Ile kosztuje energooszczędna wentylacja?

07-11-2017

Energooszczędność jest obecnie jednym z kluczowych kryteriów, które bierze pod uwagę Inwestor przy wyborze praktycznie każdego materiału potrzebnego do budowy. Skłania nas do tego zarówno rosnący koszt energii, jak i przepisy, które są coraz bardziej ryg

Nieoczywiste działanie okapu kuchennego

16-08-2017

Teraz chyba już zaczynają się Państwo domyślać, że rzecz będzie oczywiście o wentylacji, a dokładnie jej powiązaniom z pracą okapu. Okap może bowiem zdrowo namieszać w domu – oczywiście tylko wówczas, gdy mu na to pozwolimy.

Wentylacja dla laików cz III. "Rozmieszczenie przewodów wentylacyjnych"

21-12-2016

Rozmieszczenie i ilość przewodów jest ściśle powiązana z tym w jaki system wentylacyjny chcemy wyposażyć budynek.

28-09-2016

Zapraszamy do kolejnego artykułu z cyklu 'Wentylacja dla laików'. Tym razem podejmujemy tematykę prawiłdłowego przepływu powietrza w naszych domach.

Wentylacja dla laików- cz.I "Do czego służy wentylacja?"

25-07-2016

Jest w każdym budynku, choć zazwyczaj jej nie zauważamy - to oczywiście wentylacja. Mimo iż, najczęściej niedoceniania - stanowi bardzo ważny element w każdym budynku, a jej działanie niewątpliwie ma wpływ na nasze zdrowie

07-06-2016

Uczeni już dawno wyliczyli jaką ilość powietrza musimy usunąć z mieszkania, aby zapewnić sobie minimalne wymagania higieniczne. Za tą ilość niestety, niezależnie od zastosowanej wentylacji będziemy musieli zawsze „zapłacić”

21-03-2016

Wentylacja to dziś pełnoprawna instalacja w domu, czasy, gdy jej znaczenie było lekceważone, a wszystkie siły i środki przeznaczane były na rzecz zapewnienia najlepszej izolacji i skutecznego ogrzewania – kosztem jakości powietrza – na szczęście minęły.

Jak sprawić, by nawiew powietrza był nieodczuwalny?

23-10-2015

Najczęstszą przyczyną problemów z wentylacją naturalną, zwaną potocznie grawitacyjną jest brak odpowiedniego nawiewu.

Wentylacja to zdrowie

20-07-2015

Lektura for internetowych, komentarzy pod artykułami na temat problemów z wilgocią, pleśnią, alergiami bardzo często obnaża prawdę: zapomnieliśmy o tym do czego służy wentylacja.

Wentylacja - lek na ból głowy ?

22-04-2015

Poranny ból głowy to sygnał alarmowy naszego organizmu. Zdarza się, że informuje on tylko, że jest chwilowo niedyspozycyjny, częściej jednak to syndrom poważniejszych dolegliwości...

1  2  następna strona